islamask-zeytinx-cekirdegi-fidani-tesbih

Zeytin Çekirdeği Yutmanın Faydaları ve Zararları ?

zeytin çekirdeği yutmak, zeytin çekirdeğinin faydaları, zeytin çekirdeğinin zararları, zeytin çekirdeği zayıflatır mı, zeytin çekirdeğinin faydaları ibrahim saraçoğlu, zeytin çekirdeğinin faydaları nelerdir

Zeytin çekirdeğinin faydaları olduğunu söyleyen bilim adamlarının yanında bunun tam aksini yani, zeytin çekirdeği yutmanın zararlı olduğunu söyleyenler de vardır.

Zeytin çekirdeğinin mide rahatsızlıkları ve sindirime iyi geldiğini; mide asitinin bu çekirdeği kolaylıkla erittiğini söyleyenlerin yanında bunun tam aksini belirtenler de vardır.

Kale Natürel Şirketi ortağı ve araştırmacı Faruk Durukan, yutulan zeytin çekirdeğinin sindirim sistemini zorladığını söyleyerek, çiğ zeytinin çekirdeğinin kırılarak tüketilmesinde fayda olduğuna dikkat çekti. Ülkedeki çok sayıda üniversite ile Zeytin üzerinde onlarca bilimsel araştırmaya imza atan Durukan, “Zeytin çekirdeğinin dış kabuğunun içeriğinin selüloz ağırlıklı olduğu, sindirim sistemini zorladığı, işleme sırasında vücuda yararlı bir şey kalmadığını tespit ettik. Yaptığımız araştırmalarda, çekirdek içindeki zeytin ağacının embriyosu içindeki etken maddelerin HPLC analiz sonuçlarına göre, salamura işlemiyle fermente olduğu ve yapısının değiştiğini, iyileştirme etkisini kaybettiği tespit edilmiştir. Çiğ zeytin meyvesinden çekirdeği ayırıp, kırıp ve içi yenildiğinde etken maddelerin (Nüzhenid, tirasol ve hidroksitrasol) aktivitesini koruduğu HPLC analizlerimizde gözlenmiştir. Araştırma sonuçlarımızda, bu maddeler zeytin yaprağından daha yoğun olarak çekirdekte mevcut olduğundan sağlık açısından yenmesi uygun bulunmaktadır. Doğal malzemeleri, bedenimizin metabolizmasına uyumlu hale geldikten sonra tüketmeliyiz. Halk arasında yayılan sağlık ile ilgili bilgileri sağlıkçılar ve araştırmacılardan duymadan vücutlarında denemeyiniz” dedi.

TOPTAN SATICILAR VE ALICILAR.. BU FIRSATI KAÇIRMAYIN!!!

PROF. AKPINAR: “YUTMAK ZARARLI”

Tıbbi bitkiler uzmanı Prof. Dr. Kerim Alpınar da son günlerde konuyla ilgili onlarca soruya muhatap olmuş. Çok sayıda insanın zeytin çekirdeği yuttuğuna tanık olmuş. Alpınar, zeytin çekirdeği yutmanın hiçbir faydası olmadığını, bilakis zararlı olduğunu vurguluyor. e-postada yazdığı gibi çok sayıda zeytin çekirdeğinin yutulmasının bir felakete yol açabileceğini söyleyen Alpınar’a genel cerrah Cenap Şirin de hak veriyor. Bugüne kadar 14 bin hemoroit hastası tedavi eden Şirin bunu şöyle açıklıyor: “Zeytin çekirdeğinin iki ucu da sivridir ve çekirdeği mide öğütemez. Dolayısıyla zeytin çekirdeğinin sivri uçları bağırsaklarda tahrişe sebep olabilir. Yine hemoroitli hastaların yaralarını parçalayabilir.”  Şirin, hemoroit hastalarının doktora gitmekten utandıkları için duydukları her yöntemi denediklerini ve istismarların kurbanı olduklarını anlatıyor. Zaten bütün bu yöntemlere rağmen sonuç bulamadıkları için nihayetinde doktora gitmek zorunda kalıyorlar. İnsanlar sadece zeytin çekirdeği yutmak değil, nohut yutmak, kaplumbağa kanı içmek, ısırgan otu sürmek gibi farklı yöntemler de deniyorlarmış. Hastaların bu tür yöntemlerle sonuç alamadıklarını söyleyen Cenap Şirin’e göre, rahatsızlığı olan kişi mutlaka doktora tedavi olmalı.

>> www.bebeKK.com | Hamilelik, Doğum, Bebek deneyimleri <<

DİKKAT !!!:
Değerli zeytin toptancıları ve zeytin almak isteyenler, sizin gibi yüzlercesi google’a “toptan zeytin” zeytin yazdığında bu site çıkıyor.
Kendimiz için yaptırdığımız bu siteyi iş değişikliği nedeni ile çok uygun fiyata devredeceğiz. Tüm işlemleri sizin adınıza yapacağız. Bu siteyi kaçırmayın. Hiçbir reklam vermeden günde en az 200 ziyaretçisi var.
zeytinxcom@gmail.com mail atın, arayalım sizi

Zeytin çekirdeğinden tesbih yapımı ve fiyatları

Zeytinyağı saç çıkarır mı, saça faydaları neler?

Zeytinyağı saç dökülmesine karşı çözüm mü?

Facebook Comments

Comments:0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir